Σεμινάριο για την Αρτοποιία
Δευτέρα 26/2 - Περίπτερο 15
Χώρος: Seminars & Workshops Area
Διάρκεια: 15:00 – 17: 00
Θέμα: Οι προκλήσεις και οι ευκαιρίες της νέας εποχής
στο επάγγελμα του αρτοποιού
Η Ομοσπονδία Αρτοποιών Ελλάδoς και το Σωματείο Αρτοποιών Θεσσαλονίκης «Ο Προφήτης Ηλίας», οργανώνουν μια ενδιαφέρουσα εκδήλωση για τους αρτοποιούς στην οποία θα μιλήσει ο Δρ. Ιωάννης Τζαβλόπουλος σχετικά με τις προκλήσεις και τις ευκαιρίες της νέας εποχής στο επάγγελμα του αρτοποιού.
Ο κλάδος της αρτοποιίας είναι ένας από τους δυναμικότερους κλάδους στο χώρο της εστίασης και κατέχει πρωταρχικό ρόλο στην βιομηχανία των τροφίμων. Η νέα εποχή αναδύει σημαντικές προκλήσεις στο επάγγελμα του αρτοποιού καθώς η αγορά εργασίας αλλάζει, όπως και η συμπεριφορά του καταναλωτή, ενώ τα κανάλια επικοινωνίας πολλαπλασιάζονται και το χαρτοφυλάκιο προϊόντων διευρύνεται. Οι προκλήσεις είναι μεγάλες, αλλά ταυτόχρονα εξίσου σημαντικές είναι και οι ευκαιρίες ανάπτυξης στη νέα εποχή.
Ομιλητής
![](https://www.artozyma-expo.gr/wp-content/uploads/2024/02/giannis_tzavlopoulos-1.jpg)
Δρ. Ιωάννης Τζαβλόπουλος
Σε συνεργασία
![](https://www.artozyma-expo.gr/wp-content/uploads/2024/02/LOGO-ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ-ΑΡΤΟΠΟΙΩΝ-ΕΛΛΑΔΟΣ.png)
![](https://www.artozyma-expo.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΣΩΜΑΤΕΙΟ-ΑΡΤΟΠΟΙΩΝ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-1024x344.jpg)